Edip Yüksel (T) "Değiştirilmiş kutsal kitap Kuran" iddiası

Share it with your friends Like

Thanks! Share it with your friends!

Close

Kuran metnine yönelik kuşkuları dile getiren Dr. Puin ile Kuran kelimelerinin anlamları üzerinde Suryani-Arami dillerini kullanarak farklı anlamlar öneren Dr. Luxenberg adlı iki Alman oryantalistine verdiğim bir cevaptır.

ALİ İHSAN: Edip bak sana bir soru soracağım eğer yanıtın evet ise bende söylediklerini tamam bu iyi niyetli halis bir müslüman ve islama hizmet etmeye çalışıyor deyip tarafsız bir şekilde değerlendirmeye çalışacağım. Ayrıca şunu belirteyim kesinlikle art niyet yada seni tongaya düşürmeye falan çalıştığımda yok emin ol. Soru çok basit günde beş vakit namaz kılıyor musun?

EDİP: Selatım SADECE Allah içindir. Hiç kimsenin bana bu soruyu sormaya hakkı yoktur ve hiç kimseye bu konuda hesap vermek zorunda değilim. Ancak, kendisini ilgilendirmeyen bir konuyla ilgili olarak soru soran iyi niyetli biri olduğunu düşünerek merağını gidereceğim: Ben yıllar önce 5 vakit namaz kılıyordum, ama Kuran’da sadece 3 vakit namazın ismi geçtiğini fark ettikten sonra sadece 3 kez kılmaya başladım. Ne var ki, 5 vakit namaz kılanları eleştirmiyorum. Yeter ki namazda SADECE Allah’ı ansınlar.

Comments

Mahmut Dönmez says:

Tebrikler Edip. Emeğinin ellerinden öpüyorum…

Ali Akdere says:

Ancak 6 dakika dayanabildim boş kafalı bi adam

wadu hack says:

Edip tanrı bizi neden yarattı ? Sıkıldığı için mi ?

dişi fenerbahçe says:

Atayistleriakilcil ve dusunur buluyorum acikcasiiii

dişi fenerbahçe says:

Kur-an evrensel di arablastirdilar evet bozdular akildisi hadislervar ben duzinsanim dinle isimde yok iyi ınsan olmaya calisiyorum doğaya etraf a saygiliyim gelenekci dinci degilim iyiinsan ortumortu isimolmuyo

Muhammet Asılsoy says:

Edip abi senin gibi gerçekten kuranı savunan görmedim dünya alimim diye geçinen insanla dolu ama bi boktan anladıkları yok selam ve sevgi

Futurist Cavalier says:

Tek kanıtımız bu 19 correction-code ise, Peygamberin hayatına tanıklık etmiş ve Kur'anı kitap halinde birleştirirken hata yapmayacak kadar Kur'ana hakim olan sahabelerden bu 19 olayını çözen birileri olabilir mi? Mesela 19 etmesi gereken yerden 5 çıkarıp 2 çıkarıp sonra 7 eklenip yine 19 muhafaza edilmiş olamaz mı? Demek istediğim bu tahrifat meselesi zaten külliyen değişti şeklinde değil ki. Mesela kölelik, kadına şiddet, çok eşlilik, kızların zorla evlendirilmesi, miras gibi konularda o zamanki anlayışa uygun şekilde bazı değişiklikler yapılarak hem 19 muhafaza edilmiş hem de din "birilerinin" istediği şekilde değiştirilmiş olamaz mı?

Kan says:

Belgeselin aciklamasindan devam eden video var mı? Yoksa burada mı kesildi? Yoksa belgeseldeki bilgileri Edip Yüksel açıklayamazdı da hızlıca video kaydını mı terk etti?

Mehmet Derin says:

Edip yüksel sen dünya ya gelmiş en itici en çirkef en FİTNECİSİN ,mürtedsin, din saptırıcı Siyonist uşağısın. sen kime hizmet ediyorsun. İslamiyete hizmet etmediğin kesin. YÜCE ALLAH SENİ KAHHAR İSMİ ŞERİFYLE KAHRUPERİŞAN ETSİN İNŞALLAH DİN SAPTIRICILARIN ÖNDE GİDENİSİN, NERENİ YIRTARSAN YIRT YÜCE ALLAH CELLE CELALEHU NURUNU TAMAMLAYACAKTIR RR. SENİN GİBİLERİ VE REŞAT HALİFE KÖPEĞİ GİBİLERİ PEYGAMBERİMİZ MUHAMMED MUSTAFA S.A.V ZAMANIN DA DA ÇIKTI AMA GEBERDILER GİTTİLER CEHENNEMİ BOYLADILAR. SENİN PEYGAMBER DEDİĞİN REŞAT HALİFE KÖPEĞİ DE AYNI AKIBETE UGRADI . SIRADA OLAN VARSA INŞALLAH ONLAR DA AYNI AKIBETE UGRARLAR . . . SAHTE PEYGAMBERLIK İDDASINDA BULUNANLARA DUYURULUR . . . .

Muhammet İkbal Güven says:

11:35 Ateistler başta,sünniler daha da başta olmak üzere😂😂😂😂

Ali Mustafa says:

Altın adamlardan birisi Edip abi

VECİHİ AHMET BİLGİN says:

Kitabın linkini koyarmısınız 19 kitabinin

Məsumə Quliyevə says:

Sizində yalnisiniz quran dəyisilməyib deyib 2 ayəni kənarlasdirmaqdir! Mən qəbul etmirəm 19 sistemin

Müslüm Düzeltiren says:

Ateistler tamam eleştiriler normal olması beklenen inanmamak. Kurana inanan arkadaşlar kuran bir mucize diye bakıyorlar peki içindeki mucizeye niye inanmıyorlar?!

Cemal karakuş says:

44:52 ATIYOR! dşldjfkggdfjgnjdfgd süpersin abiiiii

Cemal karakuş says:

39:40 böyle mükemmel bir açıklama ve örnek ile ,sadece eğitimsiz insanların inançlarını yokeden bu üçkağıtçıların oyununu ortaya döktüğün. ve bunu bizlerle paylaştığın için çok çok çok teşekkür ederim.

Ishaq Davali says:

Kuran degiştirildi, demeniz sizce daha uygun olmalı bence… Kuran degiştirilmemişse o zaman içindeki o kadar çelişkileri nereye koyacaksınız…?

ZNzzž TR says:

Şimdi sizin gibi akıllı birine Kur'an'a inanmayı yakıştıramadım bunun içinde başka şeyler var .Muhammed bir günde dokuz karısını dolaşırken ne ara vahiy almıştır o suyun kit olduğu yerde günde kaç defa gusül almıştır birde kadrolarıyla arasını düzeltmek için Allah'tan ayet getirmiştir . Sanki Mekkeliler namazı orucu vs bilmiyorsan ilk defa mı duyuluyordu . .benim yaptığım araştırmalara göre namaz oruç vs eski insanlarin putların firavunların önlerinde eğilerek yaptıkları saygı ve tapınma biçimi Muhammed denilen kişi bunları kalkıp Allah'a çeviriyor .sanki Allah bana eğilim secdeye kafanızı vurup vurup kalkin yinede akillanmadaniz cehennemde yakarım dizi diyor bir yaratıcı bunları söylermiş? Bence yaratıcı bizleri bu dünyaya gönderip birde akıl verip iç gücüyle kendisine ulasmamizi istiyor boş beyin istemiyor onu anmamizi ama yaptigimiz iyi şeylerle bu arada bunların iyi veya kötü karşılığı olacak tabiki doğru muyum? Şimdi ramazan gelir Osman kafalı kadınlar kuranı kendilerine put yapmışlar birde okuma bayramları o akilsizlarin kendi aralarında hece okuyup birbirlerine hava atıyorlar bu kadar boş kafalar merak ediyorum bunların nesilleri nezaman kuruyacak hiç mi düşünmezler mı Bugatti kere bize ne anlatıyor .

Nurullah Gökmen says:

Yalnız edip abi bu sorumu dikkate alıp cevap vermeni çok istiyorum. O belgeseldeki bir kaç çeviri örneğinin aynı ayetler de Sonia Cihangir çevirilerine benzediğini farkettim. Senin çevirilerinde ise geleneğe yakın olan hali mevcut. Bu benim biraz kafamı karıştırdı.

Nurullah Gökmen says:

Kutsal Superman 😀

خالد بن الوليد says:

Edip abi güzel açıklamalar. Ey küfredenler! Edip abinin ilminden yararlanın küfretmeyi bırakın. Peygamberimiz'in ahlakını örnek alıyorsanız insanları aşağılamayın hor görmeyin.

Driton Kida says:

Sen tipine Göre ya Hint yada arab kökenlisin, diktiere ol Arabistana

Driton Kida says:

Arabca Cok corking bir dil

Driton Kida says:

Senin beyinden eksiklik var,

Driton Kida says:

Bos adamsin Edip yüksel, Allah Mohammed cüküne dertin pesindemimis 🤣, Mathematik ne kadar gerik zekalisin. Ulan Rumlardan perslerden Mathematik ve bilinsel Arablar Dan bin yil öndeydi, onlar o bilim Kopie eitler

1Zerotonine says:

Amcik suratli kürt edip…vahiy liyormussun, kendinizi akil hocanla peygamber yaptiniz..kuranin tumu hep 19 ve kati degil ki…bunun bilincindeydiler taa ne zamandan beri…neymis… sekar snan mustahak hm hosuna gider uzerinde 19 var…sen 19 a iman etmissin bizde Allaha..neymis mucizeniz…ahhh sure 74 haaa 19…o zman soyle yapalim…1974 bak mucize tamamlandi, peygamber oluyoruz…amcik suratli edip…tampon bolge istermisiniz, nah size…teroris edip…ona buna amcik demesini biliyorsun..simdi sna diyorum amcik edip…hesas adin ne, kiro…

Write a comment

*